Szanowni Rodzice i Drogie Dzieci!

W Waszym i swoim imieniu serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji tegorocznego turnusu następującym Firmom: OW „Astur”, OW „Jodłowy Dwór”, Firmie „Bayer”, „Roche”, Novo Nordisk”, Johnson&Johnson, „Selgros”, Dr Robertowi za wspaniałą pracę medyczną, Pani Beacie Linkiewicz za opiekę pielęgniarską oraz Wychowawcom za pracę opiekuńczo-wychowawczą. Ponadto szczególne wyrazy podziękowań składam Pani Małgorzacie Marszałek ze wspaniałej redakcji „SzugerFrika” za przeprowadzenie bardzo potrzebnego naszym dzieciom warsztatu terapeutycznego oraz Pani Kasi za ciekawie przeprowadzony kurs wolontariatu, dzięki któremu zwiększy się także w innych ośrodkach w kraju ilość młodych, przygotowanych i chętnych do pracy społecznej wychowanków.

Ogólnie mogę podsumować turnus jako bardzo udany, baseny zdały egzamin, wycieczki górskie także, o czym świadczą poniżej zamieszczone zdjęcia. Humory dopisywały, aż czasem zanadto, a największą radością dla nas, ludzi z lubelskiego Koła były pożegnania dzieci, łzy radości, wymiana adresów i – jak podsłuchałam – umawianie się na kolejny rok. Naszym dzieciom tego naprawdę potrzeba, one czują się wspaniale w swoim, sprawdzonym już gronie, pomagają sobie nawzajem i o to chodzi, wspólnie pokonują trudy choroby.

Na koniec jedna smutna uwaga, większość Rodziców po przyjeździe po dzieci znalazła chwilę , by podejść do lekarza, pielęgniarki, wychowawcy, czy mojej skromnej osoby i powiedzieć po prostu: dziękuję, to naprawdę ciężka praca, ale byli i tacy, jak co roku, którzy „łapią” dziecko i walizkę i jak najszybciej do „wypasionych „ aut, nic ich nie obchodzi, co nam się wspólnie udało, nad czym popracować, taki przykład dziecko postrzega jako normę, ono też nie będzie w przyszłości znało wielu podstawowych kulturalnych słów, przy rekrutacji w przyszłym roku Koło nie będzie zatem sklepem, w którym „kupuje” się turnus, w tym roku mieliśmy 104 zgłoszenia ludzi, którzy nas odnaleźli, prosili, a my odmówiliśmy z powodu braku miejsc, a szkoda. Dziękuję raz jeszcze za wspólne, piękne 2 tygodnie, zapraszam do współpracy w Kole i życzę dzieciom dalszych super wakacji.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.